Filmy

Do the Math„Do the Math” to inspirujący film dokumentalny, który opowiada o ruchu obywatelskim nowej generacji. Kampania pod tym samym tytułem realziowana przez 350.org odbiła się głośnym echem na całym kontynencie północnoamerykańskim. Oparte na faktach postulaty organizacji, uniwerytetów a nawet całych miast mają doprowadzić do zerwania więzi z przemysłem opartym na paliwach kopalnych.

Home: The ProjectJeżeli kiedykolwiek najdą Cię wątpliwości, czy warto tak się starać, stresować i walczyć o lepszy klimat na Ziemi, obejrzyj przynajmniej fragment filmu „Home: The Project”. Niesamowite zdjęcia Yanna Arthus-Bertranda i kojący komentarz Glenn Close w tle to źródło inspiracji i nadziei na to, że ludzie nie dopuszczą to ostatecznej degradacji majestatycznego środowiska naturalnego wokół nas i zrobią to, co należy, żeby mogły się nim cieszyć również dziesiątki przyszłych pokoleń.

The Story of ChangeTo obywatele, a nie konsumenci są źródłem prawdziwej zmiany. „Opowieść o zmianie” w zwięzły i natchniony sposób tłumaczy, jakie powinny być kolejne kroki transformacji, której domagją się ruchy społeczne. Mamy już ideę, która nam przyświeca, mamy ogromne poparcie dla tej ideii, wystarczy… przystąpić do działania. Cokolwiek potrafisz – lepsza przyszłość tego potrzebuje!

Wake up, Freak out„Wake up and Freak out” w kilka minut tłumaczy, na czym polegają zmianu klimatu, które wymkną się spod kontroli (tzw. runaway climate change). Jeszcze nie jest za późno, żeby zatrzymać ten proces, ale czasu jest co raz mniej. Dlatego musimy się obudzić! 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s