Opowieść o Rowiązaniach – premiera już 1.10

Wiadomość od Annie Leonard, narratorki Opowieści o rzeczach (jeśli jeszcze nie znacie tej serii, to koniecznie kliknijcie na link!):

Już 1-wszego października wypuścimy dziewiąty film z serii Opowieści o rzeczach, którą rozpoczęliśmy w 2007 roku.

W Opowieści o Rozwiązaniach – tak nazwaliśmy najnowszą część –  przyjrzymy się temu, co może sprawić, że nasza gospodarka będzie bardziej zrównoważona i sprawiedliwa: od skupienia się na nowych celach, po rewolucyjne Rozwiązania, które pozwolą tworzyć społeczeństwo zorientowane na “lepiej” zamiast “więcej”. Podzielimy się z wami przykładami naszych ulubionych Rozwiązań, które już są stosowane w różnych zakątkach świata.

Story-Stuff

To najlepszy z możliwych momentów na pojawienie się tego filmu.

Pomimo licznych problemów na świecie – spójrzmy prawdzie w oczy, jest ich mnóstwo – robimy postępy w wielu bardzo istotnych obszarach. Kraje na całym świecie robią historyczne postępy w dziedzinie czystej energii, a progresywne firmy proponują innowacyjne sposoby wytwarzania długowiecznych Rzeczy. Ekonomia oparta na współpracy rozkwita, a sąsiedzi jednoczą się i domagają się praw, które będą chroniły ich zdrowie i środowisko.

Oczywiście wciąż mamy bardzo dużo do zrobienia. Ja jednak jestem przekonana, że to pokolenie będzie słyszało znacznie mniej o wartości rynkowej najnowszego start-upu, a znacznie więcej o zdrowiu naszej planety i naszych społeczności.

Dlaczego?

Zaangażowanie i gotowość do wprowadzania zmian, którymi nieustannie wykazywali się członkowie społeczności Opowieści o rzeczach na przestrzeni tych pięciu lat, udowadniają coś, o czym w głębi ducha od dawna wiedziałam: system przechodzi kryzys, ale tak wcale nie musi być.

Opowieść o Rozwiązaniach na wiele sposobów była inspirowana waszymi działaniami.

Mamy też nadzieję, że Opowieść o Rozwiązaniach zainspiruje was – członków naszej Społeczności – to włączenie się we wspólne wprowadzanie Rozwiązań w życie. Oprócz filmu i tego, że przez cały rok będziemy się skupiali na Rozwiązaniach, będziemy oferowali wam również wiele okazji do wyrobienia swoich “obywatelskich muskułów”. Skupimy się na wyzwaniach, które zgodnie z waszymi sugestiami przyjęliśmy jako priorytetowe: batalia z zanieczyszczeniami pochodzącymi z plastiku, budowanie gospodarki opartej na współpracy i położenie kresu korupcji politycznej.

W przyszłym tygodniu będziecie mogli obejrzeć teaser najnowszego filmu i mam nadzieję, że pokażecie go waszym znajomym i członkom rodziny, żeby oni też wiedzieli, że zbliża się Opowieść o zmianie.

Film wyjdzie 1-wszego października. Mam nadzieję, że go obejrzycie, roześlecie dalej i wykorzystacie do rozpoczęcia bardzo ważnej debaty o Rozwiązaniach potrzebnych do tego, żeby odwrócić bieg rzeczy!

Kiedy pięć lat temu zrealizowaliśmy Opowieść o rzeczach, zapoczątkowaliśmy Społeczność ludzi, którzy wyczuwali, że coś jest nie tak z naszą gospodarką. Wszyscy zgadzaliśmy się co do tego, że mamy problem.

Teraz nadszedł czas tworzenia Rozwiązań, które doprowadzą nie tylko do zmiany kilku reguł, ale do zmiany całej gry.

Czy jesteś z nami?

Annie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s