Obóz klimatyczny (29.09-4.10.2013) – Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Jeśli wciąż słyszycie o szczycie klimatycznym i chcielibyście lepiej zrozumieć w czym rzecz, a także działacie lub chcecie działać na rzecz klimatu w swojej okolicy – koniecznie przeczytajcie więcej na temat obozu klimatycznego, który odbędzie się w dniach 29.09-4.10.2013 pod Warszawą. Na zgłoszenia czekamy do 15 września.

Co?: spotkanie 40 młodych aktywistów z Polski i z Niemiec
Kto?: 20 osób z Polski i tyle samo z Niemiec – osoby które działają lub chcą zacząć działać w swoim otoczeniu na rzecz klimatu, wieku 18-26 lat
Gdzie?:  Obory pod Warszawą
Kiedy?: 29.09-4.10.2013
Dlaczego?: bo musimy wspólnie zabrać głos i działać na rzecz klimatu – nikt tego za nas nie zrobi!

EYCM1

Obóz klimatyczny, na który chcemy Was zaprosić odbędzie się w dniach 29.09-4.10.2013 w miejscowości Obory pod Warszawą. Jest on organizowany przez Polską Młodzieżową Sieć Klimatyczną na zaproszenie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i we współpracy z BUNDjugend (czyli z niemieckim oddziałem Młodych Przyjaciół Ziemi). W pierwszych dwóch dniach spotkania wezmą udział wyłącznie uczestnicy z Polski – poznamy się lepiej i zastanowimy się, co jest dla nas ważne i co chcemy wynieść z tego spotkania.

Na nasze warsztaty zapraszamy 20 aktywistów z Polski i tyle samo aktywistów z Niemiec. Udział jest bezpłatny, jednakże żeby uniknąć nieprzemyślanych zgłoszeń prosimy o wpłacenie kaucji, która zostanie Wam zwrócona pierwszego dnia obozu. Językiem roboczym spotkania jest angielski, dlatego dobrze by było, gdyby każdy z uczestników znał ten język przynajmniej na podstawowym poziomie.

W trakcie warsztatów dowiecie się więcej na temat międzynarodowej polityki klimatycznej, te informacje pomogą Wam ze zrozumieniem śledzić rozwój wydarzeń podczas konferencji stron COP19 ( Konferencji klimatycznej zwoływanej pod egidą ONZ, która w listopadzie tego roku odbędzie się w Warszawie). Ponadto spora część warsztatów będzie poświęcona aktywizmowi i planowaniu działań w Waszych okolicach. Po zakończeniu obozu osoby zainteresowane dostaną szanse włączenia się w nasze działania podczas COP 19 w Warszawie.

Program poprowadzą doświadczeni trenerzy i konsultanci z Polski i Niemiec. Posiadają oni wiedzę metodyczną i liczne doświadczenia zarówno w dziedzinie wymiany młodzieżowej, jak i ochrony środowiska oraz klimatu. Językami seminarium będą: polski, niemiecki oraz angielski.

Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie (dieta wegetariańska lub wegańska). Dofinansowanie do kosztów przejazdu przyznane będzie na podstawie kalkulatora PNWM: www.pnwm.org/c61,obliczanie_kosztow_podrozy.html

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 września. Zgłaszać się należy poprzez wypełnienie formularza: http://wiki.dpjw.org/webform/de/node/111

BoellPrintbuju_logo_72dpi_rgb

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s