Projekt Adopt a Negotiator szuka trackerów

Global Call for Climate Action oferuje 10 miejsc dla zdolnych, młodych osób (18-30 lat), które chcą wziąć udział w międzynarodowym programie Adopt a Negotiator (pol. zaadoptuj negocjatora). Projekt trwa od września 2013 do połowy 2014 roku. Uczestnicy projektu wezmą udział m.in. w konferencji klimatycznej ONZ, która w listopadzie tego roku odbędzie się w Warszawie.

Zapoznaj się ze szczegółami projektu i jeśli chcesz podjąć się tego wyzwania, wyślij zgłoszenie za pośrednictwem naszej strony internetowej. Na zgłoszenia czekamy do 3.09.2013 (wtorek). Zachęcamy do rozpowszechniania tej informacji wśród znajomych.

aan_photo

Międzynarodowa organizacja pozarządowa Global Call for Climate Action przyjmuje do programu Adopt a Negotiator uzdolnionych, młodych ludzi, którzy chcą efektywnie działać na rzecz ochrony klimatu w swoich krajach i na świecie.

Uczestnicy programu AaN:

 • dołączą do ekipy pasjonatów i aktywistów z całego świata.
 • mają szansę aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu roli własnych rządów we wprowadzaniu rozwiązań na rzecz klimatu.
 • będą naocznymi świadkami momentów, w których okaże się, czy rządy podejmą działania i stawią czoło wyzwaniom, jakie niosą ze sobą zmiany klimatu.

Ich wysiłki będą kontynuacją działań zespołu ‚Negotiator Trackers’ i będą stanowiły istotny, kreatywny i ekscytujących wkład do rozwoju międzynarodowego ruchu klimatycznego.

Osoby,które chcą wziąć udział w programie powinny:

 • być miedzy 18 a 30 rokiem życia,
 • móc wziąć udział w konferencji klimatycznej ONZ w Warszawie (w dniach 8.11-24.11.2013),
 • aktywnie uczestniczyć w projekcie jako aktywiści i blogerzy od połowy września tego roku do maja 2014.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE 

ADOPT A NEGOTIATOR 2013/2014

Poniżej opis cech, na które zwracamy uwagę przy rekrutacji:

 • Rozumiesz całokształt sytuacji. Uczestnicy naszego programu nie tylko wiedzą, na czym polegają zmiany klimatu, ale mają też wiedzę na temat narodowej i międzynarodowej polityki klimatycznej; dodatkowym atutem będzie wiedza na temat UNFCCC – jej historii, zasad działania i roli w przeciwdziałaniu zmianom klimatu,
 • Masz wybitne zdolności komunikacyjne. Uczestnicy naszego programu potrafią szybko przekształcić skomplikowane i trudne do zakomunikowania decyzje i wydarzenia w przystępne, kreatywne przekazy, które mogą stać się podstawą do działania dla innych. Wykorzystują przy tym różnorodne kanały komunikacyjne. Podstawowym narzędziem, z którego korzystamy, są blogi – stypendyści powinni znać się na blogowaniu – ale umiejętność wykorzystania innych narzędzi i kanałów komunikacji w dotarciu do strategicznych lub szerokich grup odbiorców z wykorzystaniem nowych i tradycyjnych mediów też jest bardzo przydatna.
 • Jesteś świadoma/y i empatyczna/y. Uczestnicy naszego programu starają się jak najlepiej zrozumieć wpływ zmian klimatu na ludzi na całym świecie – na ich bezpieczeństwo, zdrowie, utrzymanie, wartości, sytuację polityczną, biznes, itd. – i wykorzystują tę wiedzę, żeby pomóc innym (w tym także negocjatorem) zrozumieć tych ludzi i odnaleźć w sobie empatię dla nich.
 • Jesteś odważna/y. W krótkim czasie uczestnicy naszego programu są w stanie nawiązać relację z ekspertami, przedstawicielami mediów, negocjatorami i politykami. Powinni szybko przyswajać i przetwarzać nowe informacje, być gotowi publicznie zajmować stanowiska na temat złożonych zagadnień, a także w wyrazisty sposób docierać z informacjami i opiniami do aktywistów i do mediów.
 • Jesteś szybka/i. Uczestnicy naszego programu są w stanie błyskawicznie reagować na rozwój zdarzeń wewnątrz negocjacji i poza nimi.
 • Jesteś oddana/y sprawie. Nasi stypendyści rozumieją jak istotne jest przeciwdziałanie zmianom klimatu i są gotowi działać na rzecz postępu w tym zakresie pomimo wielu przeszkód, wyzwań i komplikacji, jakie pojawiają się na ich drodze. Oczekujemy, że nasi stypendyści będą zaangażowani non-stop podczas negocjacji klimatycznych w Warszawie, ale także powinni pozostać aktywni na przestrzeni trwania programu.

Czy chcesz zdobyć niesamowite doświadczenie na froncie walki o ochronę klimatu? Czy czujesz, że możesz przodować w naszym programie? Jeśli tak, to chcemy cię poznać. Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE 

ADOPT A NEGOTIATOR 2013/2014

**************************

Osoby,które chcą wziąć udział w programie powinny:

 • być miedzy 18 a 30 rokiem życia,
 • móc wziąć udział w konferencji klimatycznej ONZ w Warszawie (w dniach 8.11-24.11.2013),
 • brać aktywny udział w projekcie jako aktywiści i blogerzy od połowy września tego roku do maja 2014.

Program odbywa się na zasadach wolontariatu. Global Call for Climate Action zapewnia praktyczne wsparcie podczas trwania negocjacji klimatycznych w Warszawie (koszty dojazdu, zakwaterowanie, kieszonkowe), a także nieustanne wsparcie i szanse na poszerzanie swoich umiejętności na przestrzeni trwania projektu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s