„Do the Math” 6.06 o 18:00 w Państwiemieście

Do the Math„Do the Math” to film dokumentalny, który w 44 minuty tłumaczy, o co tak naprawdę chodzi ze zmianami klimatu oraz pokazuje nowatorskie strategie ruchów obywatelskich działających w tym temacie. Film skupia się na kampanii pod tym samym tytułem realizowanej przez 350.org, która odbiła się echem na całym kontynencie północnoamerykańskim. „Do the Math” inspiruje na wiele sposobów, min. pokazuje w niesamowity sposób, jak buduje się silny ruch obywatelski. Chcecie o tym porozmawiać? Przyjdźcie na projekcję w czwartek 6 czerwca o 18:00.
 
Protesty publiczne popierające odpowiedzialną politykę i gospodarkę w Polsce jeszcze się nie rozkręciły, ale w innych miejscach na świecie wchodzą już w nową fazę. W myśl zasady „Jeśli oni nie słuchają nas, to my przestaniemy słuchać ich” powstają grupy, które w swoim programie zakładają korzystanie z doświadczeń ruchu nieposłuszeństwa obywatelskiego. Kolejne instytucje, całe uniwersytety, a nawet miasta, zaczynają rozumieć, że nieskończony rozwój nie jest możliwy na skończonej planecie i domagają się dywestycji. Jeśli już widzieliście trailer „Do the Math” to rozumiecie, czym tak bardzo się ekscytujemy 🙂 
 
Jeśli jesteście do tego tak samo zapaleni jak i my – zorganizujcie projekcję tego filmu u siebie. Może to być pokaz dla przyjaciół, rodziny, sąsiadów… gdziekolwiek – w domu, na uniwersytecie, w kościele lub lokalnym centrum kultury. Możemy wysłać Wam film z polskimi napisami (żeby dostać kopię, piszcie na siec.klimatyczna@gmail.com). Albo obejrzyjcie film wspólnie z nami w czwartek 6 czerwca o 18:00 w Państwiemieście. Po filmie zapewne burzliwa dyskusja, w której chętnie porozmawiamy o inspirowaniu ruchu obywatelskiego.
 
Przyjdźcie, podzielcie się swoimi myślami, posłuchajcie pomysłów innych i włączcie się do działania.
 
Zapraszamy!

2 thoughts on “„Do the Math” 6.06 o 18:00 w Państwiemieście

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s