Zapraszamy na spotkanie w klimatycznym gronie

Czy wiesz, że 11 listopada w Warszawie rozpocznie się 19. szczyt klimatyczny ONZ? Przez dwa tygodnie na Stadionie Narodowym ważyć będą się losy porozumienia, które po 2015 roku określi to jak – jako społeczność międzynarodowa – będziemy radzić sobie ze zmianami klimatu.

Kiedy negocjatorzy debatują o klimacie, organizacje pozarządowe obserwują ten proces i angażują uwagę opinii publicznej. Tak będzie i w tym roku – liczne organizacje – zarówno zagraniczne młodzieżowe jak i polskie – będą kibicować negocjatorom i nagłaśniać głosy społeczeństwa, by ci którzy podejmują decyzję, byli świadomi zdania tych, których reprezentują.

Jako grupa osób, którym zależy na odpowiedzialnym i przejrzystym prowadzeniu tych rozmów, zapraszamy Ciebie na spotkanie 13 kwietnia.

Stworzymy okazję do wymiany pomysłów i planów na to, co możemy wspólnie zrobić, by zwrócić uwagę ludzi na COP19 i wywrzeć presję na negocjujących.

• Jesteś członkiem/członkinią organizacji pozarządowej? Dowiesz się, co inne organizacje planują przed i w trakcie szczytu. Będziemy pracowali nad spójnym przesłaniem, które zakomunikujemy rządom, mediom, społecznościom i negocjatorom.
• Jesteś wolnym elektronem? Poznasz inne osoby, które po prostu, niezależnie, chcą stworzyć grupę działającą na rzecz dobrego klimatu do negocjacji w Polsce.

Tego dnia – wirturalnie – będzie z nami 350.org, które przedstawi swoje plany na działania w roku 2013 z polskimi aktywistami i aktywistkami i zaprosi wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu na majowy szczyt młodzieżowy w Warszawie (8-12 maja, a więcej informacji na spotkaniu).

Młodzieżowa Sieć Klimatyczna powstała po to, by sieciować osoby działające na rzecz klimatu i włączyć głos młodzieży do obecnej debaty.

Zapraszamy!

13 kwietnia * sobota * 13:30 – 18:00 * Państwo Miasto ul. Andersa 29 *
poczęstunek hand made * zwrot kosztów przejazdu

Chcesz wziąć udział w spotkaniu? Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Masz pytania – pisz na adres oposss@gmail.com.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s